Vuoden Yrittäjät

Vuoden Yrittäjä 2014

Juha Vähäoja, Fusti Oy

Vuoden 2014 Vuoden yrittäjä Juha Vähäoja Fusti Oy

Vuoden Yrittäjät 2013

Perttu Patajoki ja Olli Tarkkala, Patajoki & Tarkkala Oy

Vuoden yrittäjät 2013 Patajoki & Tarkkala Oy

Vuoden 2012 Yrittäjät

Armi ja Kawa Tasin, Arkaara ky/ Pizzeria Evin

Sammon VY

Vuoden 2011 Yrittäjä

Jaana Silvennoinen, Autokoulu Sampo

Sampo-Jaana

Pirkanmaan Vuoden Nuori Yrittäjä 2011

Marko Mäkelä, Mainostoimisto Värikäs Oy

Pirkanmaan vuoden 2011 Nuori-Yrittäjä -palkinto Marko Mäkelä

Sammon Yrittäjien Vuoden Yrittäjä 2010

Anne Siljamäki ja Sanna Elfving, Hakametsän Eläinlääkäripalvelu

Sammon Yrittäjien Vuoden Yrittäjä 2010  Anne Siljamäki ja Sanna Elfving, Hakametsän Eläinlääkäripalvelu

Tampereen Vuoden Yrittäjä 2009

Lauri Lepistö, Sammon TB.

Tampereen Vuoden Yrittäjä 2009 Lauri Lepistö, Sammon TB.

Sammon Yrittäjien Vuoden Yrittäjä 2009

Raine Vähätalo, Niemi-Kapeen tila.

Sammon Yrittäjien Vuoden Yrittäjä 2009 Raine Vähätalo, Niemi-Kapeen tila.

Sammon Yrittäjien Vuoden Yrittäjä 2008

Jarkko Hietala, Brand Factory – Mainos Hietala Oy.

Sammon Yrittäjien Vuoden Yrittäjä 2008 Jarkko Hietala, Brand Factory - Mainos Hietala Oy.

Sammon Yrittäjien Vuoden Yrittäjä 2007

Reijo Summanen, Tilintarkastustoimisto Reijo Summanen Oy

Sammon Yrittäjien Vuoden Yrittäjä 2007 Reijo Summanen, Tilintarkastustoimisto Reijo Summanen Oy

Sammon Yrittäjien Vuoden Yrittäjä 2006

Aatto Rujala, AP-Tekniikka Rujala ky

Sammon Yrittäjien Vuoden Yrittäjä 2006 Aatto Rujala, AP-Tekniikka Rujala ky

Sammon Vuoden 2005 Yrittäjät

TUIJA JA VESA HEIKKONEN, TRAVALLE OY

Sammon vuoden 2005 yrittäjä:  TUIJA JA VESA HEIKKONEN, TRAVALLE OY

Sammon Vuoden 2004 Yrittäjä

MARJO PALANDER, AITOLAHDEN TB-HUOLTO

Sammon vuoden 2004 yrittäjä:  MARJO PALANDER, AITOLAHDEN TB-HUOLTO

Sammon Vuoden 2003 Yrittäjät

Pirkanmaan ammatti-isännöinti Oy

Sammon vuoden 2003 yrittäjä: Pirkanmaan ammatti-isännöinti Oy

Vuoden Yrittäjät 1986-2002

2002 – Teuvo Palonen ja Outi Mustanoja-Palonen, Kirjansitomo Palonen Ky
2001 – Matti ja Kaija Salmi, Tammerlattiat Oy
2000 – Maarit ja Ari Tanttu, Studio Amanda
1999 – Petri Autio ja Matti Kulmala, Automaatiosähkö Oy
1998 – Seppo Rantala, Domus-Offset Oy
1997 – Matti Arpiainen, Tampereen Tiivisteteollisuus Oy
1996 – Antero Mäntylä,  A. Mäntylä Ky
1995 – Pirjo ja Seppo Hiitelä, Urheilu 10
1994 – Ritva-Liisa ja Mikko Hietanen, Lakkavalmiste Oy

1993 – Pentti Valkeinen, Ortto Kenkä Oy
1992 – Erkka Rantala, A-Tili Ky
1991 – Varpu Skogberg, T:mi Meriikka
1990 – Merja Talkio-Vilanen, Talkion Leipomo Oy
1989 – Lauri Lepistö, Sammon TB-Huolto Ky
1988 – Leila ja Eino Tuominen, Moottorihotelli-ravinrola Jäähovi
1987 – Eino Aronen, Rakennusliike Eino Aronen
1986 – Pentti Valtonen, Kalustetalo Valtonen Oy